• 0533 346 43 43
 • Konak İş Merkezi B-Blok Kat:3 Ofis:41 Hasanpaşa Mah. Mandıra Cad. No:4
  34722 Kadıköy/İSTANBUL
Teklif Alın
 1. Anasayfa
 2. Neden Profesyonel Yönetim?
image description
image description
image description

Neden Profesyonel Yönetim?

Günümüz koşullarında insan populasyonu hızla artmakta olan büyük şehirlerde ortak yaşam koşullarını asgari müşterekte buluşturmak giderek zorlaşmaktadır. Düzenin korunması için oluşturulan yasalar da artan kalabalıklara paralel olarak artmakta ve takip edilmesi gittikçe zorlaşmaktadır. Bu gidişhat, tüm apartman/site sakinlerini ve yönetimini de çok yakından ilgilendirmektedir.

Sürekli değişen ve rekabetin gittikçe arttığı iş dünyasında başarılı olabilmek ve hatta ayakta kalabilmek, büyük ölçüde faaliyet gösterdiğiniz iş alanına ne kadar odaklanabildiğiniz ve zaman ayrırarak kendinizi ne kadar geliştirebildiğiniz ile yakından alakalıdır. Bu zorlu şartlar altında apartman, site, rezidans, iş merkezi, AVM, plaza vb.çalışma ve yaşam alanlarının yönetiminin profesyonellere bıraklıması, hedeflenen başarıyı yakalayabilmek için kendinize gereken zamanı ve konsantre ortamı yaratabilmenize yardımcı olacaktır.

Buna ek olarak hizmet alacağınız profesyonel yönetim danışmanlık şirketlerinin, insan kaynakları yönetimini de üstlenerek tesisinizde ihtiyaç duyulan personeli istihdam etmesi ile çalışanların verimi arttırılabilecek ve yönetimin daha ekonomik bütçelerle idare edilmesi sağlanabilecektir.

Ancak etrafımıza baktığımız zaman, ülkemizde başvurulan yaygın bir uygulama, angarya bir iş ya da hobi olarak görülen yöneticilik müessesesi için aday belirlerken kendi aralarından bir sakin çıkarttıkları ya da tecrübe olarak yetersiz kadrolara devrederek çözmeye çalıştığı gözlemlenmektedir.

İşte bu aşamada,önemsenecek sayıda nüfusları barındıran çok daireli ve nüfuslu bu yapılarda yönetim için seçilen ve kendisinin zaten asli bir işi olan, veya bu işleri yürütebileceğine inanılan emekli bir apartman sakinini yönetici seçen sakinler yüksek ihtimallerle beklenilen sonuçları ve performansları alamamaktadırlar.Özellikle sakinler arasından seçilen yöneticiler,aidatların toplanması,harcamaların ve ödemelerin gereken yerlere ve personele zamanında yapılamaması açısından aksaklıklar ve stresler yaşamaktadırlar.

Bu amatör yürütme şekli genellikle etkisiz, yetersiz yada tam tersi elindeki yetkiler ile kendisine gereğinden fazla vazife çıkartan ve sakinlerin, apartman/site görevlileri üzerinde terör estiren yöneticilerin dramatik olarak bir gün istifa etmeleri veya görevden alınmalarıyla sonuçlanmaktadır.

Benzeri şekilde yönetici seçilen bir sakinin,bina kurallarına uymayan veya aidatlarını ödemeyen başka bir sakini komşuluk hukuku dışına çıkarak uyarması ve işlem yapması elbette ki hoş görünmemekte ve çoğu zaman üzücü reflekslerle ve tartışmalarla karşılanmaktadır.

Çoğu zaman göreve gönüllü olarak gelen kişilerin yaptıkları işler için harcadığı zamana ve çabaya saygı duyulmadığı gibi, herkesin farklı beklentilerinin olduğu bir ortamda kimseyi memnun etmememenin ötesinde bir komşunun takdirini kazanmak dahi mümkün olmayabilmektedir. Üzerine bir de yapılacak hata veya noksan işlem sonucu ortaya çıkacak kanunu bedellerin de bu gönüllü yöneticiler tarafından yüklenilmesi riskiyle karşı karşıya kalınabilmektedir.

Artık siz de yaşam alanlarınızda bu tür vakalarla karşılaşmadan daha huzurlu zamanlar geçirmek, gönüllü olarak bu angarya işleri üzerinize almadan işi profesyonellere devrederek, güvenilir bir ortak ile çalışarak alacağınız riskleri minimuma indirmek istiyorsanız size bir önerimiz var.

Biz tecrübeli, güvenilir, konunun ciddiyetinin farkında personelimizle, yönetim ve organizasyon becerilerimizle, işinin ehli elemanlarımız ve iş ortaklarımız ile sizleri ekonomik, profesyonel hizmet ve çözümlerimizle tanıştırmak ve yaşamınıza değer katmak şansını elde etmekten mutluluk duyarız.

Hayatınızı kolaylaştırabilemiz adına bu görevi bize devretmeye karar verdiğiniz taktirde;

 • Gönüllü yöneticilik müessesinden kaynaklanan anlaşmazlıklar ve yaşattığı üzücü tecrübelerden dolayı komşuluk ilişkileriniz zedelenmeyecektir.
 • Aidat tahsilat disiplini getirilecek ödemeler ilgili birimlere düzenli yapılacaktır. Aidatlarını ödemeyen kat maliki veya sakinleri hakkında yasal takip başlatılacaktır.
 • Apartman görevlisi belirlenmiş İş Kanunu çerçevesinde görevleri tebliğ edilerek çalışması sağlanacaktır.
 • Olağan ve Olağanüstü Genel Kurul Toplantılarınız yasal çerçevede yapılacak ve tüm kat malikleri bilgilendirilecektir. Paralelinde yapılacak faaliyetler ve bütçe daima denetlemeye açık, şeffaf olacaktır.
 • Ortak yaşam alanlarını düzenlemek adına güvenlik ve yürütme ile igili hazırlanmış tüm yasa/kanun/tüzük/yönergeler tebliğ edilecek ve bunların uygulanması için gerekli çalışmaların yapılması sağlanacaktır.
 • Birlikte çalıştığımız hukuk bürosu ile alıncak tüm kararlar belirlenmiş kanun ve yasalar çerçevesinde alınması sağlanacak ve ihtilaflı ya da yöneticinin yetkisini aşan durumlarda kimsenin mağdur olmaması adına gereken kanuni işlemler hızla devreye alınacaktır.
 • En iyi şekilde hizmet verilmesinin sağlanması adına 7/24 saat kesintisiz bizleri arayabilmeniz ve eğitimli kadromuz ile ihtiyaç duyulan çözümlere ulaşabilme imkanı sağlanacaktır.

Eğer Cevabınız EVETSE;

BİZ -> PROFESYONELCE YÖNETELİM
SİZ -> SADECE KOMŞU OLUN